23 Ağustos 2012 Perşembe

Demek Beni Buldun. Merhaba O Zaman.

*
Merhaba, eğer şu an beni bulduysan ve okuyorsan çok iyi. Üzgünüm tabi, kişisel olarak asla tanışamayacağız. Çünkü aramızda onlarca, yüzlerce belki binlerce- evet abartmış olabilirim:), hayalperestliğime ver- yıl var. Bloğumu okuduysan hakkımda az çok bir fikrin olmuştur. Senden önce geldim bu Dünya'ya. Senden önce yaşadım. Şimdi 2012 yılındayız. Daha 20 gün önce "Curiosity'yi Mars'a gönderdik. Bir de haberlerde duyduğuma göre uçan arabaların atasını yaptık. Tabi senin zamanında, kendine ait, ışık hızını aşabilen bir hava aracın olacak. Bu benim hayalimdi ama sende olsa da mutlu olurum. Savaşlar son hız devam ediyor. Sana peşinen söyleyeyim, şu savaş olgusu Dünya yaratılalı beri var. Dünya'yı kirletmeye devam ediyoruz. Yine iyi dayanıyor tombik. Ben olsam kırk kere eksenimden sapmıştım. İnsanoğlu akıllanırsa sen ve senden sonrakiler için de bir Dünya kalacak diye umuyorum. Hatta yaşanılası, hoş, temiz bir yer olacağına dair umutlarım sürmekte.
*
Görüyorsun binlerce blog, tvitır iq var. Biz bizden öncekiler hakkında bilgi edinmek için arkeolojik kazılar yaptık. Eski çekimler var, hala sağlam olan. Sen ve çağdaşlarına hakkımızda bir dolu bilgi bırakıyoruz. Zaten bu satırları yazış amacım da bu. Şimdi söyle bakalım, Mars'a koloni kurdu mu insanoğlu, ışınlanmayı kullanıyor musun.? Benim robotlarım sana komik görünüyorlar mı? Umarım ağaçlarınız ve yeşil alanlarınız boldur. Onlarsız yaşamak doğana aykırı çünkü. Bak ne diyeceğim, biz doğal olandan ayrılınca hastalıklar arttı, şimdi yine özümüze dönmeye çalışıyoruz ama çok kalabalığız. Kalabalık ve zengin ülkeler, Gezegene en büyük zararı verdikleri gibi, geriye kalan zavallıları da aç bırakıyorlar. Üzerine bir de savaşı ekliyorlar ki millet nefes alamasın. Ben en çok çocuklar ve gençler için üzülüyorum ama elimden birşey gelmiyor.
*
Hangi yılda yaşadığını, kim olduğunu, yaşını merak ettim şimdi. Ben bu satırları yazıyorken ne yaptığımı sana söyleyeyim. Patlamış mısır yiyorum ve GDO'suz olduğunu umuyorum. Boşuna bir umut.:) Yüzünde bir gülümseme oluştu sanki.:))
*
Aslında sana yazmak istediklerim tonla ama şimdilik bu kadarı yetsin. Yüzlerce yıl sonra bulacağın bloğum sana hakkımda ne düşündürür bilemem ama iyi bir insan olmak için çaba sarfettiğimi söylemek isterim. Enayi sanıyorlar iyi insanı, aslında kendilerinin enayi olduğunu farketmeden.  Yukarıdaki ve bloğun tamamındaki tüm çizim, fikir ve yazılar bana ait. Yazıp çiziyorum. Çalınıyorlar sıkça ama kimselere çaktırmadan hesabımı soruyorum. Anlayacağın dostum, insanlıkta değişen birşey yok.

12 yorum:

Sittirella dedi ki...

'İnsanlık' kaybediyor... 'değişen bir şey yok' demekle iyimser kalmışsın :)
Şahane olmuş Nihan'cım.
Hayal gücüne, yeteneğine ve yazdıklarına ve çizdiklerine hayranım.

A-H dedi ki...

sirf onlarca yil sonra bu mektubu okuyan ben olmak icin kendimi dondurasim geldi :)))

kutupayusu dedi ki...

ben nihanı buldugumda çok sevindim ... umut oldu benim için ... yalnız oldugumu düşümdüğüm anlarda bloguna bakıp gülümsedim... sende hazır bulmusken kaybetme derim ... ondan öğrenecek pek çok şey var...

FADİŞ dedi ki...

Şimdi bu yorumu yazan kişi de Nihan'a hayran bilesin ey okuyucu:)
Nihancım geçmiş bayramını kutlarım ve dilerim insanlığın aklı başına gelir insanlığını hatırlar ve gelecekte daha mutlu bir nesil olur, umarım!

Nihan dedi ki...

Okuyucu, onlar da benim canlarım, can arkadaşlarım. Haber alamadığımda huzursuz olduklarım.:)

hümeyra dedi ki...

Aynı şeyleri düşündüğümüzü bilmelisin,geleceğimizden ben de endişeliyim.Nihancım senin en azından çizimlerin ve yazdıkların var bırakabileceğin mutlu olmalısın :)Ben de kendi adıma, iyi bir evlat yetiştirmeye çalışıyorum.Sevgiler

bahar006 dedi ki...

Çok hoş olmuş, ellerin dert görmesin...

Nihan dedi ki...

hümeyracım,
iyi evlat yetiştirmek en kutsalı.hem bloglarımız çocuklarımıza da kalacak. o bile güzel. benden de sevgiler.

Baharcım,
senin de yorum bırakan ellerin dert görmesin.:)

Ozge Kopuz dedi ki...

Merhaba blogunuzu yeni kesfettim ve hemen bu siteye katil kismindan izlemeye basladim.
Cok guzel bir blog olmus.
Sizide benimkine beklerim.
komirra.blogspot.com

didem dedi ki...

50 100 sene sonra bizim bloglari bulanlarin yuz ifadesini merak ediyorum...
Hayalgucun hic bitmesin.

Süslü Püslü dedi ki...

merhaba:)
bloğunuz güzelmiş izleyicinizim bende beklerim :)

http://suslupuslublog.blogspot.com/

ve çekilişimede :)

http://suslupuslublog.blogspot.com/2012/08/suslu-puslu-cekilis-var.html

hoşçakalın:)

Selen dedi ki...

haha! cok seker ! dur ben de merhaba diyeyim ayol, "merhaba gelecekten gelen canli !"